fbpx

Program víkendového VIP setkání realitních investorů – duben 2023, Seč

Pátek večer
21. 4. 2023 18-22h

Společný networking
aneb investice včera, dnes a zítra

Pojďme se společně seznámit, popovídat si, kdo má jakou investiční strategii, co se mu v investování do nemovitostí osvědčilo, kde investuje a jakým lokalitám se raději vyhnout…prostě přátelské povídání o slastech a strastech realitních investorů…otevřeně a bez obalu. 🙂

Tentokrát na téma „časování trhu“ – popovídáme si o tom, jak se investování v čase vyvíjí a jaký vidíme vývoj do budoucna.

Právě tuto část si účastníci často cení nejvíce z celého víkendu – jsme nadšení, že kolem sebe máme opravdu přátelskou komunitu více i méně zkušených realitních investorů, kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti.


Sobota – hlavní program
22. 4. 2023, 9-18h

V průběhu sobotní konference bude probíhat již tradiční tombola, jejíž výtěžek bude plně věnovaný na pomoc předem vybraným nemocným dětem.
Těšit se můžete na dárky v hodnotě přes 80 000 Kč!


Novinky na poli investování do nemovitostí

Nela Kubasová, Ivana Birtová a Zuzka Šlemarová z Realitního Shakeru vás seznámí s aktuálními novinkami na našem realitním trhu a v oblasti investování do nemovitostí.


Politická ekonomie – mocná zbraň realitního investora

Jak politické otázky ovlivňují ekonomiku a následně situaci investorů.

Volby v Americe, napadení Ukrajiny Ruskem nebo napjatá situace mezi Čínou a Tchaj-wanem se mohou zdát na první pohled velmi vzdálené. Přesto však ovlivňují ekonomickou situaci u nás a tím i vývoj našich investic mnohem více, než si myslíme. Ten, kdo tyto informace sleduje, získává před ostatními nesporný informační náskok – a to je to, co odlišuje nejlepší investory od těch průměrných.

Roman Chlupatý, česko-kanadský politický ekonom nám reálně ukáže mnohé souvislosti, o kterých vás ani nenapadlo uvažovat. Je autorem 5 knih o politické ekonomii, které vyšly v 6 jazycích včetně mandarínštiny. Vedl rozhovory s desítkami významných osobností české i světové ekonomie i politiky např. v rámci konference Investiční fórum pořádané Investičním webem nebo ve svém projektu ABCD investora.


Katastrofa na realitním trhu – už je tady?

Radek Šitera, zakladatel společnosti Valuo, která umí investorům zdarma zjistit tržní cenu jakéhokoliv bytu, rodinného domu či chaty v ČR.

Investor se nesmí rozhodovat podle emocí, ale podle dat. Radek vám na zlatém podnose naservíruje aktuální data, čísla, grafy, trendy:

  • vývoj počtu realizovaných prodejů,
  • doba prodeje,
  • rozdíly mezi nabídkovými a realizovanými cenami,
  • prodejní versus nájemní ceny,
  • porovnání bytů, domů, chat,
  • jak klesly ceny bytů v panelácích vs. cihlových domech a mnoho dalšího.

Zároveň se dozvíte jak nástroj Valuo použít v běžné praxi realitního investora.


Smrt a DANĚ – jediné dvě jistoty člověka

S tím prvním vám nepomůžeme, ale s daněmi rozhodně ano.

Sofya Rozhoňová, zkušená realitní investorka a daňová poradkyně pro vás vybrala ty největší perly, se kterými se při zdaňování investičních nemovitostí ve své praxi setkala. A to jak v tom dobrém, tak i v tom špatném slova smyslu.

Pokud ještě nemáte založenou datovou schránku, a tím odložený termín podaní daňového přiznání o měsíc, zvažte to. Po přednášce byste třeba mohli litovat, že už máte přiznání odevzdané.


Výkupy 2023 aneb #sprostykapitalista v praxi

Miroslav Jonáš, realitní matador, jehož revírem jsou zejména výkupy nemovitostí z exekucí. Působí na trhu 17 let a je zakladatelem Českomoravského realitního fondu.

Jak na dnešním klesajícím trhu, kdy každý sedí v koutě a vyčkává, nakupuje a prodává borec z fondu, kde již s investory zainvestovali jednotky miliard korun? Ukáže vám, jak vyhodnocuje příležitosti v době, kdy je zjištění tržní ceny opravdu oříšek. Ale nenechte se zmást – Mirek nejede v žádných velkých komplexech, ale jeho láskou jsou domečky za pár set tisíc.


Peníze nebo život?

Jiří Cimpel, wealth manager, který se stará o klienty s portfolii často v řádech desítek i stovek milionů. Pomáhá svým klientům k tomu, aby se z nich stali rentiéři, rentu si dokázali udržet a zároveň si ji užít.

Investujete do nemovitostí kvůli pasivnímu příjmu? A víte, co je nekonečná renta a kdy jí dosáhnete?

Jak velký majetek chcete vybudovat a co jste ochotní pro to obětovat? Co chcete předat svým dětem a dalším generacím? Jsou důležitější peníze nebo život a je třeba mezi nimi volit?

Samé otázky, přijďte si pro odpovědi… 🙂


Proč Pražák investuje v Mostě aneb když blázen do IT analyzuje lokalitu

Ne vždy se poštěstí, že tam, kde žijete, je pro vás i nejvhodnější investovat. Tedy známá hluboká pravda: lokalita, lokalita, lokalita. To zažil na vlastní kůži i David Rektorys. Nejen realitní investor, ale taky nadšenec do IT a analýz. Proto i k hledání vhodné lokality přistoupil velmi systematicky.

Tabulky, grafy, přírůstky, věkové rozložení, počet úmrtí, počet feťáků… jaká všechna kritéria zohledňoval, kde je hledal a jak je vyhodnocoval vám David ukáže v jeho velmi praktické přednášce. A díky Davidovu smyslu pro humor a úsměvným historkám z natáčení usínat určitě nebudete.

David nás také nechá nahlédnout pod pokličku svého portfolia a ukáže nám konkrétní čísla, ROI vs. ROE a jak s těmito metrikami pracuje.


Panelová diskuze se zkušenými investory

Jak se již stalo tradicí, den zakončíme panelovou diskuzí, ve které investory vyzpovídáme jak my, tak vy sami – otázkami na místě, na živo a na tělo.


Neděle dopoledne
23. 4. 2023, 9-12h

Hra Cashflow, procházka a závěrečný networking

Pokud nebudete pospíchat domů, můžete s námi ještě strávit dopoledne, ať už při hraní Kiyosakiho hry Cashflow nebo na čerstvém vzduchu, a využít možnosti bavit se a vzájemně inspirovat s dalšími podobně smýšlejícími lidmi.


Změna programu vyhrazena.

Nákupní košík
Přejít nahoru